Studium Języków Obcych

Diplome de francais professionnel Affaires B2

Diplome de francais professionnel Affaires B2 - opis egzaminu

Diplome de francais professionnel Affaires B2 jest honorowanym na całym świecie dokumentem poświadczającym znajomość języka ekonomicznego w mowie i piśmie. Adresowany jest głównie do osób wiążących swoją karierę zawodową z pracą w firmach francuskojęzycznych lub współpracujących z tymi przedsiębiorstwami. Zachęcamy do zdobycia dyplomu wszystkich studentów Uniwersytetu Ekonomicznego uczęszczających na lektorat języka francuskiego Zdawanie egzaminu nie musi być poprzedzone kursem. Kurs przydatny jest także studentom Kolegium językowego i Filologii Romańskiej gdyż w istotny sposób poszerza znajomość języka specjalistycznego. Dyplom zwalnia ze zdawania egzaminu językowego osoby ubiegające się o pracę w urzędach państwowych. Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

Egzamin pisemny obejmuje:

Egzamin ustny obejmuje 2 rozmowy z egzaminatorami:

Każda rozmowa trwa 15 minut. Kandydat wcześniej otrzymuje materiały do przygotowania. Na przygotowanie swojej odpowiedzi ma ok. 30 minut.

W trakcie egzaminu pisemnego i ustnego kandydaci mogą korzystać ze słowników.

zamknij